Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Cheloo*

Sugestii

Recommended Posts

Propun ca acest topic sa fie pentru idei/sugestii care le putem aduce serverului pentru a-l imbunatatii. 

Ex: Comenzi administrative, harti, skinuri etc...(Consider ca este treaba noastra a adminilor sa ajutam serverul si forumul sa ajunga mai sus si mai bun)

Incep eu primul cu o sugestie de a verifica lista hartilor pentru ca momentan nu sunt foarte multi jucatori si putem adauga niste harti recunoscute dar mai micute 

Ex: de_inferno2x2 , fy_simpson , de_dust2_snow , etc...

Mai putem adauga optiunea aceea de autobalance [PTB] sa nu mai fie intr-o echipa 5 oameni buni si incealalta 2 si restu booti.

Voi adauga 2 poze cu cele 2 harti noi sa vedei cum arata. 

PLAY WITH FUN CS.SERPARIE.RO !!!!

cs-1174-fy_simpsons.jpg

cs-2666-de_dust2_snow.jpg

• Like 2

Salutare, eu va recomand urmatoarele:

1. Sa schimbati fy_snow cu fy_snow_pRO este facuta de Tatu Eugen si este mult mai placuta si se misca impecabil pe ea.

2. Sa setati mereu sa fie buytime 10-15 secunde, pentru ca sunt harti mici in care se apara o echipa si cumpara HE in draci si nu este corect.

3. Sa scoateti restrictia la smoke, pentru ca la fel sunt anumite harti si tactici de joc in care este folositor smokeul, cum ar fi intimidare, camuflare sau galagie. 

Va multumesc si sper sa luati in considerare!

• Thanks 2

Posted (edited)

4. Incercati sa nu invatati jucatorii de pe servar doar cu dust2, dust2x2, inferno, snow si cam atat pentru ca daca faceti asta, doar astia o sa joace si o sa atrageti doar playeri slabi, harti competitive sunt si de_aztec, de_cbble, de_clan1_mill, de_cpl_mill, de_dust,, de_nuke, de_mirage, de_prodigy, de_train, de_tuscan cs_assault, cs_backalley, cs_estate, cs_havana, cs_italy, cs_militia, cs_office, cs_siege, de_chateau, de_piranesi, de_storm de_survivor de_torn, de_vertigo, hartie clasice din Counter-Strike pe care jucatorii buni stiu sa le joace si le face placere gen. 🙂

5. Lasati grupul de pe facebook la liber sa intre cat mai multi, o sa va ajute si la reclama si la share.

Va multumesc si sper sa luati in considerare! 🙂

Edited by Z3ddy
  • Thanks 2

Posted (edited)

Nu am putut sa mai dau edit in timp util si de aceea am facut mai multe postari. Scuze

6. Un MOTD cand intri pe server atragator cu informatii utile. Exemplu in pozele atasate.

7. TOP15 mai atragator chiar si cu premii in TOP10 cu admine si sloturi. Exemplu in pozele atasate

loc.1 admin grad mare,

loc.2 admin grad medium,

loc3. admin grad medium,

loc4. admin grad mic

loc5. admin grad mic

loc6. slot

loc7. slot

loc8. slot

loc9. slot

loc10. slot

Spun din experienta proprie ca am detinut server acum multi ani, tinut prin donatii pentru admine si premii TOP10.

Annotation 2020-04-02 011608.png

Annotation 2020-04-02 011658.png

Edited by Z3ddy
  • Thanks 2

Salut ! .... se pare ca doar eu imi dau cu parerea la  sugestiile pentru server .... 

Salutare, eu va recomand urmatoarele:

1. Sa schimbati fy_snow cu fy_snow_pRO este facuta de Tatu Eugen si este mult mai placuta si se misca impecabil pe ea.

2. Sa setati mereu sa fie buytime 10-15 secunde, pentru ca sunt harti mici in care se apara o echipa si cumpara HE in draci si nu este corect.

3. Sa scoateti restrictia la smoke, pentru ca la fel sunt anumite harti si tactici de joc in care este folositor smokeul, cum ar fi intimidare, camuflare sau galagie. 

1 : Este adaugata pe server  mapa fy_snow_pRO ... dar parerea mea ca tot  fy_snow clasic are succes ... fy_snow_pRO o sa fie schimbata prin vot de admini ( default ramane fy_snow )

2 : La buytime problema este rezolvata , setarea este 15 secunde .

3 : Restrictia la smoke ... aici este un mic minus ... face lag .... sunt playeri  care au setari de nu ii afecteaza smoke-ul .... ( vedem ce mai zic si restul )

4. Incercati sa nu invatati jucatorii de pe servar doar cu dust2, dust2x2, inferno, snow si cam atat pentru ca daca faceti asta, doar astia o sa joace si o sa atrageti doar playeri slabi, harti competitive sunt si de_aztec, de_cbble, de_clan1_mill, de_cpl_mill, de_dust,, de_nuke, de_mirage, de_prodigy, de_train, de_tuscan cs_assault, cs_backalley, cs_estate, cs_havana, cs_italy, cs_militia, cs_office, cs_siege, de_chateau, de_piranesi, de_storm de_survivor de_torn, de_vertigo, hartie clasice din Counter-Strike pe care jucatorii buni stiu sa le joace si le face placere gen. 🙂

5. Lasati grupul de pe facebook la liber sa intre cat mai multi, o sa va ajute si la reclama si la share.

4 : Serverul fiind in proces de fidelizare a playerilor ...este necesar sa  tinem cat mai mult mape clasice .... dust2 / inferno / si cele mici fy_snow / dust2x2 / ... pentru a ne probaga in  top gametracker ...si vizibilitatea serverului sa fie cat  mai buna ... 

6. Un MOTD cand intri pe server atragator cu informatii utile. Exemplu in pozele atasate.

7. TOP15 mai atragator chiar si cu premii in TOP10 cu admine si sloturi. Exemplu in pozele atasate

loc.1 admin grad mare,

loc.2 admin grad medium,

loc3. admin grad medium,

loc4. admin grad mic

loc5. admin grad mic

loc6. slot

loc7. slot

loc8. slot

loc9. slot

loc10. slot

Spun din experienta proprie ca am detinut server acum multi ani, tinut prin donatii pentru admine si premii TOP10.

Pe parcurs ... adaugam si  mapele sugerate .... dar in momentul de fata sunt prea putini playeri fidelizati pe cs.serparie.ro .

5 : Grupul de facebook este lasat la liber .... este necesara implicarea tuturor adminilor cu distribuirea serverului/grupului pe facebook ...

loc.1 admin grad mare,

loc.2 admin grad medium,

loc3. admin grad medium,

loc4. admin grad mic

loc5. admin grad mic

loc6. slot

loc7. slot

loc8. slot

loc9. slot

loc10. slot

6 : Referitor la MOTD ... pe majoritatea serverelor sunt scoase .... de exemplu pe hostul TNI este blocat de pluginul de securitate ( motive de securitate )

7 : referitor la premii  ... incurajam disperarea deupa fraguri ( top) ....si aducem tentatia de a juca cu coduri .

Ca si  premii o sa adaugam  concursurii .... top kill lama ...top kill he .... 

Multumim de sugestii ...... nu inchidem topic-ul .... lasam sa vedem ce parere au  Restul .... ASA CA VA INVIT SA EXPUNETI SI PAREREA DVS. DOMNILOR ADMINI !

Eu cu smoke-ul nu am treaba...doar ca este enervant ca unii playeri dau pe unde ii apuca pe ei

Trebuie  sa tinem mapele clasice pana avem playeri fidelizati pe sv....dar totusi unele mape pot fi adougate....

Cat despre premii cum zice si golfu69 incurajam playeri sa joace cu disperare si aducem tentatia sa joace din ce in ce mai multi cu coduri....

Ziua buna colegii

Am jucat in ultimele zile destul de des si vad ca din ce in ce mai putina lumea intra, pana si noaptea cand era cat de cat populat,

Trebuie sa facem cumva sa promovam si mai mult serverul si nu stiu cum, poate veniti si voi cu o iedee.

Am observat ca si eu impreuna cu unii dintre voi am folosit boost`u si a intrat lumea destul de bine. 

Cred ca daca ne mobilizam un pic putem strange cate un 2-5 euro sa il ajutam pe Golfu sa dea drumu la boost non-stop..

Si mai propun sa scotem chestia cu intratu automat in echipe pentru ca mai ales pe noi adminii ne cam deranjeaza, oricum este ptb care ajuta serveru sa fie cat de cat egala echipa. 

Salutare la echipa !

1 hour ago, Cheloo* said:

Ziua buna colegii

Am jucat in ultimele zile destul de des si vad ca din ce in ce mai putina lumea intra, pana si noaptea cand era cat de cat populat,

Trebuie sa facem cumva sa promovam si mai mult serverul si nu stiu cum, poate veniti si voi cu o iedee.

Am observat ca si eu impreuna cu unii dintre voi am folosit boost`u si a intrat lumea destul de bine. 

Cred ca daca ne mobilizam un pic putem strange cate un 2-5 euro sa il ajutam pe Golfu sa dea drumu la boost non-stop..

Si mai propun sa scotem chestia cu intratu automat in echipe pentru ca mai ales pe noi adminii ne cam deranjeaza, oricum este ptb care ajuta serveru sa fie cat de cat egala echipa. 

Salutare la echipa !

Si eu zic ca ar fi un si un Chat aici pe forum.

Salut golfu69  uite aici mape pentru server facute de Tatu  =>>AICI SUNT<<=